јазици

Sus Scrofa SS-4P FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.6 MB
 • Превземања 8 743
 • Креиран -29 01 2011-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Четири места турбовитлов турнеи / спорт / обучувач авиони. Овој "што ако" дизајн има две шеми на бои, обичај мерачи, и сите други нешта. Боја Комплет вклучени. Виртуелниот пилотската кабина е добро моделирани, и тоа се чувствува удобно, овој авион е контролиран само од ВК крошна е голем и затоа може да имаат широк поглед на селата.

Доаѓа со две текстури: САД граѓански регистар, Sus Scrofa напад сили

Да се ​​обиде

NOTAMS:
SHF e отвора лево крошна
SHF е 2 отвора право крошна.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.6 MB
 • Превземања 8 743
 • Креиран -29 01 2011-
 • Променето -12 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици