јазици

Северна Америка XB-70 Боб НАСА FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.6 MB
 • Превземања 18 811
 • Креиран -29 04 2011-
 • Променето -23 02 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Масимо Алтиери, ажурирање од Боб Чичило
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Притиснете го копчето "L" за да го активирате afteburner ефект. кокпит 2D е повеќе од целосна виртуелна пилотската кабина

Северна Америка XB-70 Valkyrie беше прототип суперсоничен бомбардер од крајот на 1950 САД. Тој е дизајниран од страна на Северна Америка. Само два примероци биле изградени, од кои еден бил уништен во сообраќајна несреќа.

Загубата на прототип потпише смртна казна на програмата. Овој лет е рекламирање лет, многу новинари се сведоци на несреќата во овој многу скапи машина, таа тежи 250 тони и се чини 10 пати од неговата тежина во злато.

несреќата

На јуни 8 1966, вториот прототип остава Едвардс AFB за мерење на Sonic бум. Покрај тоа, овој тест им овозможува на General Electric, производителот на мотори XB-70, да се фотографираат на рекламирање на авионот со F-4B Фантом II, F-104N Starfighter, F-5A борец за слобода и Т -38 Talon, Покренато со мотори од General Electric. Но, F-104, издадена во турбуленција пресрет генерирани од страна на XB-70, го погоди, уништување на левиот вертикален стабилизатор. По 16 секунди лет, бомбашот излезе од контрола, а потоа се урна.Ал бела, пилот XB-70, исфрлена во време, но неговиот копилот Карл крст не може да се извади и се убиени, заедно со пилот на Ф-104, Јосиф Алберт Вокер. (Извор Википедија)
 • Автор: Масимо Алтиери, ажурирање од Боб Чичило
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.6 MB
 • Превземања 18 811
 • Креиран -29 04 2011-
 • Променето -23 02 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Масимо Алтиери, ажурирање од Боб Чичило

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици