јазици

HALO 4 YSS-1000 Сабја Starfighter FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.6 MB
 • Превземања 11 875
 • Креиран -13 05 2013-
 • Променето -17 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Брус Фицџералд, Роб Барендрегт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Хало 4 е седмата видео игра во серијалот Хало. YSS-1000 е борбен играч во вселенски брод што може да се игра во играта со импресивни способности! Уживајте во контролата на оваа машина која може да достигне луди брзини. Моделот е многу верен на играта, графиките се со висок квалитет, вклучени со ефект на "по-горење" и сопствени звуци. Мајчин FSX/P3D


карактеристики:


- еднофазен, земјата до максимум FSX/P3D надморска височина (10 милиони фунти)
- максимална брзина со зголемување Мах 4.6 / 2666 kts (FSX/P3D max)
- Spacegauge Роб Barendegt е v2.0 целосно imbeded и конфигуриран
- Простор мерачи во VC како и windowed
- сопствени мерачи кои читаат до fsx/p3d максимална брзина и надморска височина
- Лебдиш во секое надморска височина со целосна вертикална и странични контрола
- VC и WSO виртуелни cockpits

 • Автор: Брус Фицџералд, Роб Барендрегт
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.6 MB
 • Превземања 11 875
 • Креиран -13 05 2013-
 • Променето -17 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Брус Фицџералд, Роб Барендрегт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици