јазици

1701 УСС претприемачите Алтернативен 2.0 FSX и P3D

HOT
Големина 23.7 MB
Превземања 12 365
Created 22-09-2013 22:47:51
Changed 05-03-2018 23:31:06
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: RicardoPJr
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Тука е познатиот вселенски брод Enterprise на капетан Кирк, кој е обвинет за мисијата на меѓуѕвездениот истражување на пет години.

FSX / P3D - NCC-1701 USS Enterprise - Star Trek - Алтернативна реалност (2009) - V2.0

Ажурирана верзија NCC-1701 USS Enterprise. Комплетна пакет, вклучувајќи ажурирани модел, VC, текстури и лет Тунинг. Графика со висока резолуција, анимирани врати и мотори .. модел направен под FSDS од RicardoPJr .Read ја датотеката за повеќе информации. Ова вселенски брод е во можност да слета на морето!

Комплетна внатрешни работи во 3D
кабина

1701 УСС претприемачите Алтернативен 2.0 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици