јазици

AltraMax FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.1 MB
 • Превземања 3 894
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -30 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Krispy1001 (Крис Пјат)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ultralight експериментален авион развиен од страна на Крис PYATT со 11 различни варијации. Може да добиете повеќе информации во врска со овој проект на страница: http://kp-coolstuff.com/3d_project3. Збир на многу добар квалитет целосно моделирани во 3D.

Технички информации:
Седишта = 1,
Макс. Испразни Тежина (Powered Авион) = 254 фунти,
Макс. Испразни Тежина (безнапонски Авион) = 155 фунти,
Макс. Гориво капацитет = 5 литри,
Макс. Брзина @ Full Power = 55 јазли,
Макс. Штанд брзина @ Исклучување = 24 јазли

fsx 2015-10-13 02-18-34-32fsx 2015-10-13 02-19-12-44fsx 2015-10-13 02-20-09-81fsx 2015-10-13 02-21-17-87fsx 2015-10-13 02-21-31-54fsx 2015-10-13 02-21-58-50fsx 2015-10-13 02-23-44-24
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.1 MB
 • Превземања 3 894
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -30 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Krispy1001 (Крис Пјат)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици