јазици

Britten-Norman BN2A Mk lll-2 Trislander FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.7 MB
 • Превземања 10 272
 • Креиран -03 09 2010-
 • Променето -05 09 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Комплетен пакет, убав и лесен авион да лета не се користи многу ресурси графикон (рамката пријателски) совршен за превоз на патниците од островот да остров. Во 18 места. Се состои од три repaints. Овој авион беше произведен во 70s до 1980.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.7 MB
 • Превземања 10 272
 • Креиран -03 09 2010-
 • Променето -05 09 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици