јазици

Бритен Норман БН-2 Островец - Трансгабон FSX

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (32 гласови)
 • големина 8 MB
 • Превземања 14 523
 • Креиран -01 11 2010-
 • Променето -22 04 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Марсел Kuhnt, repaint Жак VALLCANERAS надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Производ направен во Романија и Белгија, на островите е дизајниран за да се исполнат одредени средини рудиментирана: едноставност, сигурност, флексибилност.

Овој мал авион кој може да носи до патниците 10 понудат сеопфатна и детална виртуелен кабина со анимации и убава модел направен во Gmax.
Тоа е важно да го прочитате прирачници.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОДВИД

 • Рејтинг
  (32 гласови)
 • големина 8 MB
 • Превземања 14 523
 • Креиран -01 11 2010-
 • Променето -22 04 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Список на компатибилност:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (сите верзии)
 • превземи
 • Автор:
 • Марсел Kuhnt, repaint Жак VALLCANERAS надворешен
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium