јазици

Службен Тема Rikoooo - Windows 7

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.72 MB
 • Превземања 2 943
 • Креиран -14 06 2011-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9.50 +
 • Превземи
 • Автор: Pilotepro93
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Значи ова е тема за Windows Седум содржи 25 релативно големи екрани со резолуција 1080p за многу големи екрани. Меѓу овие 25 екрани, има сè, од екрани со неколку типови на авиони, кои ги гледаме во облаците без сетови, другите полетување, други со Cessna, други стационирани (види слики).

Тука се и членови на Rikoooo кои учествуваа: Pilotepro93, навивач, Kévinou12, Jejetoulouse, хармонија небото, Ebelfiore, Romdu69, Airbus47, Max17, Conlins, Zoombinis, Да, Vicksvaporubs1, Bliblobla, Internauttimbré, Shtroumf, Absolam, Vieillehelice, Loulou63, Хамди, Kenobi , Michel80, Roms84, Ербас.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.72 MB
 • Превземања 2 943
 • Креиран -14 06 2011-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9.50 +
 • Превземи
 • Автор: Pilotepro93
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици