јазици

Тема 7 Rikoooo Windows 2011 декември

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 194 MB
 • Превземања 5 266
 • Креиран -29 12 2011-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Превземи
 • Автор: Airlink
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За темата компатибилен со Windows 98, 2000, XP и Vista 32 64 парчиња и делови Кликни тука

Тема на Windows можете да најдете е комплетен тема. Тоа ги поддржува сите верзии на Windows 7 (освен Windows 7 отворена). Таа содржи слајдшоу од screenshot-и од Flight Simulator, како и вистински слики врз основа авијација маршираат во една сосема случаен редослед секој 20 минути.

Оваа тема исто така модифицира вашиот Windows start-up и исклучување звуци. Уживајте да се слушне слатка звукот на A320 полетување и звукот на млазен мотор со што се запира. Исто така, кога ќе го испразните ѓубрето, ќе го слушате звукот на авионска несреќа (уредување).

Темата исто така ќе го иконите на работната површина, како празни ѓубре и ѓубре полна, вашата корисничка папка, икона на мрежата, и да ги замените со икони околу темата воздухопловство. Вашето корисничко слика исто така, може да се замени со еден од rikoooo (факултативно).

Можете исто така да додадете сопствени екранот (по избор), која содржи слајдшоу од екрани кои не имаат добивки гласови од concours.

И после тоа, што сакате повеќе? Па, тоа е можно, затоа што може да го замени вашиот најавниот екран на Windows (опционално) избрани од страна на врвот на екранот во натпреварот.

И на крај, можете исто така (по желба) да го замени вашиот курсорот на глувчето!

Ви благодариме на сите учесници на тема:

Absolam Jejetoulouse
Airlink Jojo-le-voleur
AirOnAir Parisfp
Backdoorman Razgriz 1991
Gabgreg Schtroumf
HarmonyHeaven Theluc
jb2512


1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот1 палецот
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 194 MB
 • Превземања 5 266
 • Креиран -29 12 2011-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Превземи
 • Автор: Airlink
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици