јазици

Тема Rikoooo лето Windows 2012 7

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 379 MB
 • Превземања 6 649
 • Креиран -18 09 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со Windows 7
 • Превземи
 • Автор: Airlink + членови
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Тема Rikoooo лето 2012 пристигна!

257 screenshot од Симулатор на лет и X-Plane како и фотографии направени од страна на членовите составил комплетна тема за Windows Seven.

членови AF1621, Ербас, Airlink, Alexis99, Axe31120, банана, Captainsven, DoubleH63, Драч, Edouardo17, Enz0, Falcon6405, Firemax2a, Flyer8600, Фокс 4 Gabreg, Jejetoulouse, Julot64, Kevin01, Laurent22, Mhdplumart, Plard, Rara12, Razgriz1991, Smurf, Ssob, Tancred TheLuc, Willi_67, Нуди оваа тема.

Исто така позадини, екранот се состои од екрани натпревар Тема март-април 2012 ќе ви овозможи да уживате во вашиот екранот дури и кога компјутерот е неактивен.

Оваа тема исто така ја менува вашата звуци за стартување и исклучување на Windows.

Темата, исто така, ќе се промени икони на работната површина, ѓубре и празни ѓубре полна, вашата корисничка папка, икона на мрежата, и да ги замените со икони на темата на воздухопловството. слика на сметка исто така, може да се замени со слика во наликуваше на Rikoooo (опционално).

И после тоа, што сакате повеќе? Па тоа е можно, затоа што може да го замени вашиот најава екран на Windows (опционално) избрани од страна на врвот на екранот во натпреварот.

Исто така, можете да го замените FSX Подеси екран (сино стартување FSX) избрани од екранот за време на натпреварот. (Изборен)

И на крај, можете исто така (по желба) да го замени вашиот курсорот на глувчето од онаа на авион анимирани!

Ербас 1 Airlink 1
Banane 1 DoubleH63 1
Драч 1 Edourado17 1
Mhdplumart 7 Gabgreg 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 379 MB
 • Превземања 6 649
 • Креиран -18 09 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со Windows 7
 • Превземи
 • Автор: Airlink + членови
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици