јазици

Пајпер PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.6 MB
 • Превземања 2 669
 • Креиран -12 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Фернандез Adrián Gómez (awall86) надворешен
 • http://www.alcala-sim.com/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За верзијата на овој додаток на компатибилен со X-Plane 10 Кликни тука

Свирачот Па-38 Tomahawk, е двосед авион училиште лансиран од страна на Пајпер во 1975 да се натпреварува со хегемонистички Cessna 150 во оваа област. Првите примероци се доставуваат во 1977. 2500 PA-38 ќе се произведуваат да се запре своето производство во 1982. Нејзините Т-опашка е симбол за тоа време.

Авионот е моделирана Пајпер Tomahawk на 1981 е. Овој авион е опремен со мотор со Lycoming О-235-L2A (112 КС) и нарко Авионика.

Карактеристики на моделот се:
 • Целосно надворешноста модел дизајниран во Blender, со анимирани делови (контрола површини, наушници, детални слетување, нос брзина волан, суспензијата, кабина врати, итн)
 • Четири шеми бои и текстури празно се вклучени во пакетот.
 • 2D панел со сопствени инструменти. Сите системи се имитирани.
 • Функционална коло BRAKER панел, во 2D панел и 3D пилотската кабина
 • Прилагодено звучи.
 • Анимирани 3D пилоти дизајниран во Blender.
 • Целосно функционална 3D пилотската кабина, со манипулатори-базирани технологија, Сите системи се имитирани.

Прирачник на англиски и шпански предвидени во пакет, тоа е императив да го прочитате упатството да ја преземат контролата на овој додаток на.

палецот Snap1050
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.6 MB
 • Превземања 2 669
 • Креиран -12 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Фернандез Adrián Gómez (awall86) надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици