јазици

Sikorsky S-76C ++ v1.5 Падобран X-Plane 9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.5 MB
 • Превземања 3 354
 • Креиран -20 08 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Дејвид (ДМО) на X-Plane. Организации
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На Сикорски S-76 Дух е комерцијален хеликоптер, произведени од страна на американскиот производител Сикорски Авион корпорација. Ова е хармоничен медиум. Тој е опремен со два ротори, секој со четири лопати и стигнале опрема за слетување.

Прекрасен модел за X-Plane 9 со прилагодени звуци и виртуелен кокпит + прилагодена 2D панел. Вклучува две верзии: SAR и EMS и три препарати. За да ги отворите вратите, користете го копчето Flaps. Овој хеликоптер е тешко да се маневрира, моделот на лет е многу реален, па затоа е погоден за добри хеликоптери пилоти од X-Plane. Важно: Ве молиме, прочитајте ги техничките информации (PDF).

 • Автор: Дејвид (ДМО) на X-Plane. Организации
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.5 MB
 • Превземања 3 354
 • Креиран -20 08 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Дејвид (ДМО) на X-Plane. Организации
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици