јазици

Eurocopter AS332 Француска армија FSX-ACC & FSX-Стам

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 120 MB
 • Превземања 10 634
 • Креиран -05 04 2018-
 • Променето -05 04 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Дирк Фасбендер и Хауке Кејтел, француски препирки од Дејвид РУСОФОКЗ Садок
Врвен Eurocopter AS332, меѓу другото, со две лавери на француската војска. Вклучува автоматски, виртуелен пилотски кабина, звуци, анимации, дожд и мраз ефекти, 3D мерачи и многу повеќе. Додаток со висок квалитет, важно е да го прочитате приложеното упатство во PDF формат. Благодарение на авторите Дирк Фасбендер и Хауке Кител за оваа прекрасна работа.

Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 1Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 2Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 3Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 4Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 5Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 6Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 7Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 8Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 9Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 10Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 11Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 12Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 13Eurocopter AS332 Француска армија FSX Ac FSX Steam 14
 • Автор: Дирк Фасбендер и Хауке Кејтел, француски препирки од Дејвид РУСОФОКЗ Садок
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 120 MB
 • Превземања 10 634
 • Креиран -05 04 2018-
 • Променето -05 04 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Дирк Фасбендер и Хауке Кејтел, француски препирки од Дејвид РУСОФОКЗ Садок

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици