јазици

Airbus A320-233 v1.2 X-plane 9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.57 MB
 • Превземања 8 752
 • Креиран -09 03 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9.31 +
 • Превземи
 • Автор: Пол Гланвил
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е првиот додаток за X-Plane 9 на rikoooo, почеток на долга серија.

Прекрасен додаток за X-Plane 9.31 и повеќе, овој Airbus (ажурирање v1.2) е вклучен со VC + 3D кабина, сопствени звуци и 9 препарати: Afriqiyah, Air Canada и Air Canada cyan бело, Air Inter, air Inter Europe, Avianca, Grupo TACA, JetBlue, Mexico.

Инсталерот автоматски ќе открие каде X-Plane 9 е и ќе ги инсталира сите датотеки во папката rikoooo. Немате што да правите освен кликнете на следното.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.57 MB
 • Превземања 8 752
 • Креиран -09 03 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9.31 +
 • Превземи
 • Автор: Пол Гланвил
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици