јазици

USS Нимиц и USS Eisenhower V2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (166 гласови)
 • големина 22.5 MB
 • Превземања 199 340
 • Креиран -06 07 2009-
 • Променето -16 02 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Хавиер Фернандез, Силвен Парути, адаптација на Рикоо
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Ажурирано на 29 / 08 / 2017: Сега 100% е компатибилен со Prepar3D v1, v2, v3 и v4 + FSX, FSX-Стамски издание. Подобрена автоматска инсталација, нова верзија на AICarriers 2 (. NET) компатибилна со сите симулатори споменати погоре.

Ажурирано на 6 / 17 / 2014: Подобрена автоматска инсталација, компатибилност со Prepar3D v1 и v2 +

Еве ги носачите на авиони USS Nimitz и USS Eisenhower од американскиот флота. Ова е додаток наречен АИ (Вештачка интелигенција) кој е контролиран од компјутерот.

Овој висококвалитетен додаток ќе ви овозможи да слетате на два авиона носители целосно моделирани во внатрешноста / надворешноста на 3D со неколку конфигурации. Достапно е и хелипорт и катапулт за полетување.

Нова верзија 2

Промени во оваа верзија:

-Нови "Во тек надополнување" конфигурации за Нимиц и на Ајзенхауер. Идеален за VERTREP операции со helos.
-Нови Модел на танкер флота USNS Patuxent Т-АО 201. Карактеристики landable хелиодром и ноќе молња. Се работи самостојно како АИ брод кој може да плови на сопствениот (исто така е предвидено дополнителни конфигурација за AIcarriers):

14-Patuxent

-Added Пареа ефекти за сите катапулти (изгледаат подобро со бродот во движење)
-Added Звук за катапулт лансирањето и авион експлозијата deflectors
-Fixed Прашањето што предизвика авион на играчот да падне на вода кога ќе влезат во хангар палубата од #3 лифт.
-Fixed Прашања ноќ молња за некои авиони во "порта посета" конфигурации
-Corrected Некои неточности во исхрана радарска кула и на островот.
-Added Анимирани катапулт "стрелец"
-Additional Катапулт екипажот за мачки #3 и #4.
-Нови Текстура за катапулт летала.

Нова автоматска инсталација, поправки проблеми со инсталацијата на AICarriers 2. Сега е компатибилен со сите верзии на Windows.

Компатибилен FSX SP2, FSX Забрзување, FSX Steam Edition и Prepar3D v1 v2, v3, v4

Ќе бидете во можност да слетате на овие два авиони, ве советувам да го користите T-45 Goshawk и F-14 Tomcat за FSX од Дино Каттанео. види http://indiafoxtecho.blogspot.com/

Вклучено во опција: AIcarriers2 е мала програма со која ви овозможува да поставите вашите компјутерски брод на предефинирани растојание пред вас, па можете да слета на него.

AIcarriers

Хангар


Опис

носач на авиони УСС Нимиц (CVN-68) е хармоничен американски нуклеарен погон. Таа е една од 11 гигант носачи на авиони на морнарицата и во моментов е една од најмоќните воени бродови во светот. Бродот беше прогласен Нимиц, во чест на адмирал Честер Нимиц, кој командуваше со Пацифик флота во текот на Втората светска војна. Мотото на бродот е "Тимска работа, на традицијата". извор Википедија

УСС Двајт Ајзенхауер (CVN-69), со прекар Ајк, беше сестрано носач на авиони на нуклеарен погон САД, дел од класата Нимиц. Тоа е втор носач на авиони Нимиц подкласа, и е еден од 11 гигант носачи на авиони на морнарицата. Му беше наредено да го замени УСС Франклин Делано Рузвелт, поранешен носач на авиони од Втората светска војна. Првично, бродот бил именуван во чест на Ајзенхауер 34th претседателот на САД, Двајт Дејвид Ајзенхауер. Сепак, неговото име беше продолжен до целосното име Двајт Ајзенхауер мај 25, 1970. Мотото на бродот е "Ми се допаѓа Ајк". Од доаѓањето во употреба, Ајк има 13 различни Управникот. извор Wikipedia
 • Автор: Хавиер Фернандез, Силвен Парути, адаптација на Рикоо
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (166 гласови)
 • големина 22.5 MB
 • Превземања 199 340
 • Креиран -06 07 2009-
 • Променето -16 02 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • превземи
 • Автор: Хавиер Фернандез, Силвен Парути, адаптација на Рикоо
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------