јазици

Zeppelin NT v1.0 мајчин јазик FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 07 / 04 / 2019: Невидлив проблем со Цепелин во FSX и P3D фиксирано.

Освежено на 26 / 03 / 2019: Сега компатибилен Prepar3D v4, природна конверзија за FSX/P3Dv4 од Rikoooo со дозвола од авторот Томас Рохл. Верзија за автоматско инсталирање 10.5
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука
На Цепелин NT (Цепелин нови технологии) е тип на авион изграден во 1990s од германската компанија Цепелин Luftschifftechnik GmbH во Фридрихсхафен.

Овој додаток е направен со FSDS3.5. Карактеристиките се: Повеќекратна LOD-модел со анимации за FSX/P3D. Комплетно функционален виртуелен кокпит, осветлување и ефекти. Вклучени се низа препарати и четири текстури.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици