јазици

Контрола на кулата FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (51 гласови)
 • големина 3.72 MB
 • Превземања 91 301
 • Креиран -15 11 2006-
 • Променето -07 02 2020-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Освежено на 07 / 02 / 2020: Конверзија во мајчин FSX формат. Prepar3D v4.5 компатибилен. Додадено е радио-панел видлив во режим на панел 2Д.

Ова е основна и едноставна контролна кула, но неопходна за мрежни летови (мулти-плеер).

Приказ на 360 °, можност за забрзување или забавување на времето, преглед на радарот, избор од четири кули со различна висина, АТЦ контролен панел. Кулата може да се премести со допир на тастатурата "Y".

Ќе се најдат на овој додаток на во рамките на производителот: "Контрола на кулата Rikoooo"Во FSX.

Контрола кула Rikoooo 3Контрола кула Rikoooo 5Контрола кула Rikoooo 6Контрола кула Rikoooo 9Контрола кула Rikoooo 10

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Рејтинг
  (51 гласови)
 • големина 3.72 MB
 • Превземања 91 301
 • Креиран -15 11 2006-
 • Променето -07 02 2020-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Последно освежено

-02 03 2020-Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX &
--------