јазици

Контрола на кулата FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 3 MB
 • Превземања 38 709
 • Креиран -15 11 2006-
 • Променето -17 11 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Мали контролната кула многу едноставен, но неопходен за летови мрежи.
360 ° поглед, може да го забрза или успори време, радар поглед, избор од четири кули на различни висини, ATC контролниот панел. Кулата може да се движи со копчето "Y".
Ќе се најдат на овој додаток на во рамките на производителот: "Контролна кула Rikoooo"во списокот на авиони на FSX/P3D.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 3 MB
 • Превземања 38 709
 • Креиран -15 11 2006-
 • Променето -17 11 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици