јазици

HMS Bounty Replica FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Верзија за додаток2.0
 • Рејтинг
  (1 глас)
 • големина 45.5 MB
 • Превземања 18 147
 • Креиран -24 07 2015-
 • Променето -10 01 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Роб Барендрегт, Саша Ригер и Роб Ибеј
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium

Промена на дневник

Освежено на 11 / 01 / 2019 : Нова верзија на 2.0 мајчин FSX и компатибилен Prepar3D v4. ЗАБЕЛЕШКА: FSUIPC не е задолжителен за HMS Bounty да работи. Вклучен е 64-битен код P3DКорисници на V4 +

HMS Bounty 18th Century Високиот брод плоштад rigger целосно ветер управувано, поединечно анимирани и контролирани едра, анимирани знамиња со насока и брзина на ветерот, анимиран кормило и плови за управување со прозорец за контрола на сите функции на бродот. Бродот одговара на брзините и насоката на ветерот со виткање, килење и теренот во зависност од распоредените едра и позициите на раката на дворот. Амбиенталните звуци, променливите ветерни и бурни бура, ѕвоното на бродот, "Поздравете", сидро тежат / пуштат сите додадете на потопување.

ВАЖНО: Прочитајте ја документацијата "HMS Bounty Replica.pdf" која се наоѓа во вашата Документи на "Windows" за да научат како да го контролираат бродот.

Забелешка: Поставките на реализмот треба да бидат поставени на "Хард" за најдобриот ефект на ветерот (нема да работи на "Лесен" реализам во FSX.)

ХМС Баунти, исто така познат како НВ вооружените Пловило Баунти, беше мал трговец брод купена од страна на Кралската морнарица за ботаничка мисија. Бродот, под команда на Вилијам Bligh, беше испратен во Тихиот Океан за да се здобијат со breadfruit растенија и ги пренесе на британскиот имот во Западните Инди. Таа мисија никогаш не била завршена, поради бунт предводена од в.д. потполковник Флечер Кристијан. Тоа беше славниот Побуна на бродот Баунти.

1960earlyrearautoskipperactive Средниbeaglegoingawaybeaglerightqtr СредниfqfqsSMWvc
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Роб Барендрегт, Саша Ригер и Роб Ибеј
 • превземи

ИНФОРМАЦИИ

 • Компатибилен P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-СЕFSX
 • Верзија за додаток2.0
 • Рејтинг
  (1 глас)
 • големина 45.5 MB
 • Превземања 18 147
 • Креиран -24 07 2015-
 • Променето -10 01 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Роб Барендрегт, Саша Ригер и Роб Ибеј
 • Не е загарантиран вирус од
  ImunifyAV Premium