јазици

UKMIL AS Puma HC1 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.8 MB
 • Превземања 30 177
 • Креиран -02 07 2010-
 • Променето -02 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • http://www.ukmil.org.uk
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На SA.330 Пума е француски средни граѓански и воени транспортни хеликоптери. дизајниран од страна на "Sud воздухопловство" и развиен од страна на "l'Aerospatiale", таа била изградена во соработка со "Westland Хеликоптери". Кога беше создадена во 1990 "Eurocpoter" persued својата developpement, преименување на "Пума" за воена верзија.

Карактеристики 6 2 текстури и модели. Убава craftmanship.

Прочитајте го упатството за повеќе информации.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.8 MB
 • Превземања 30 177
 • Креиран -02 07 2010-
 • Променето -02 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици