јазици

UKMIL Gazelle AH1 пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.13 MB
 • Превземања 22 229
 • Креиран -02 07 2012-
 • Променето -19 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • http://www.ukmil.org.uk
Хеликоптерот Gazelle е разноврсна светлина метална конструкција дизајниран во средината на 1960s од Sud воздухопловство и произведен во серија од почетокот на 1970s од Сосиете Националната Industrielle Aerospatiale на (SNIAS или Воздухопловна) во соработка со Вестленд Хеликоптери (Велика Британија)

Комплетен пакет + VC + + Soundspack 12 repaints

Овој додаток е слободен, но тоа е формирана со цел да ги поддржи Помош за хероите (H4H) на Британската добротворна организација започна во октомври 1 2007 да помогне на британските мажи и жени повредени од септември 11, 2001
Кликнете на линкот погоре, ако би сакале да донирате на оваа организација:
http://www.justgiving.com/ukmil
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.13 MB
 • Превземања 22 229
 • Креиран -02 07 2012-
 • Променето -19 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици