јазици

Aerospatiale AS350 олимписки FSX и P3D

HOT
Големина 26.1 MB
Превземања 11 543
Создаден 20--07 2013 02: 02: 41
Промени 30 05--2015 19: 46: 12
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Tamas и Петар Немет, Јанис Katehis Tsetsas надворешен http://www.facebook.com/pages/Flight-Simulator-Hellenic-Aircraft/249701168410310?ref=hl
Превземи За FSX-Acc & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
FSXA / P3D Aerospatiale AS350 олимписки надградува пакет со PDF и АП.

Реновираниот пакет на Олимписките воздухопловството Aerospatiale AS350 Hellicopter SX-HFA во две Liveries. Видовите 350 / B / диплома и 355F биле во служба со компанијата од 1982 1994 да. Сè што е ново. Од виртуелниот во кабина на новиот основно лет Покажи / GPS / радија и Simcontrol и целосно работат автоматски со Лебдиш контрола. Нова камера погледи и панел 2D, исто така, се ревидира. Моделот сопствен звук сите анимирани делови и ги отвора сите 4 излези и многу добро направен анимиран pilot.All карактеристики на payware за слободни. Надворешноста е сега многу детални во висок сјај 2048px текстури.

Историски фотографии на Олимпискиот парк се вклучени во пакетот.

Овој извонреден модел е направен од страна на Тамас и Петар Немет. Тестирано во FSX забрзување. Облека и надградби од Грција Авиони / Јанис Katehis Tsetsas.


AS350 мотор Стартери FSX Ало авто пилот Инст GPS 2000
Основно лет Покажи 2000 Некој контрола
Aerospatiale AS350 олимписки FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици