јазици

Airwolf X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.4 MB
 • Превземања 3 726
 • Креиран -29 08 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Iancs
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Airwolf е американска телевизиска серија што се движеше од 1984 до 1987. Програмата се фокусира на високо-технолошкиот воен хеликоптер, кодот наречен Ерволф и неговиот екипаж додека преземаат разни мисии, многумина вклучуваат шпионажа, со тема за Студената војна. Моделот е многу добар, летањето со хеликоптерот е многу лесно во споредба со оние од оригиналот X-Plane 10 Може да достигне суперсонична брзина, но не треба да се обидувате, затоа што може да ви го сруши X-Plane, така ќе се огласи аларм пред суперсонична брзина.

Тоа е исто така способен за отпуштање на проектили и да ги користат chainguns. За да го отворите вашиот оружје го користите вашиот клучни клапи, за повеќе информации прочитајте го упатството (PDF) вклучени со додаток на, бидејќи има многу интересни работи. Вклучува сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина и 2D панел.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.4 MB
 • Превземања 3 726
 • Креиран -29 08 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Iancs
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици