јазици

Хјуз 300C X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.3 MB
 • Превземања 2 737
 • Креиран -15 12 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Пип Рагугини, Турбине65
Квалитет хеликоптер главно се користи од страна на лет училишта, одличен за учење ракување. Откако ќе го совладате оваа единица ќе го совладате сите други. Овој модел е верзија shcool, која вклучува: Двоен команди, целосно анимирани со пилот, Кокпит 3D, Анимирани ротори. Ви благодариме на Turbine65 of http://www.xplane.ch/helicoptere/


ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.3 MB
 • Превземања 2 737
 • Креиран -15 12 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Пип Рагугини, Турбине65

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици