јазици

Messerschmitt Bf.108 Taifun X-Plane 9

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.6 MB
 • Превземања 1 999
 • Креиран -03 10 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Паоло Матрикарди, Етиен Халауер, Бертранд Ауграс, Крис Вирт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Убаво достигнување за X-Plane 9.70 (минимум) не е тестиран X-Plane 10 Вклучува виртуелен кокпит, 2D панел, вистински звуци и четири текстури. Се препорачува да ја прочитате документацијата (на италијански јазик) и се однесувате на сликите за да ги контролирате различните функции на кокпитот. Авион со четири седишта на Messerschmitt Bf 108 Taifun е развиен од Вили Мејершмит, главен инженер на BFW (Bayerische Flugzeugwerke) во Аугсбург, Германија.
Taifun Прекар (Тајфунот) беше дадена од страна на германскиот aviatrix Ели Beinhorn за време на неговиот напад Gleiwitz-Берлин-Истанбул август 13, 1935.

Messerschmitt Bf.108 Taifun X-Plane 9
 • Автор: Паоло Матрикарди, Етиен Халауер, Бертранд Ауграс, Крис Вирт
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.6 MB
 • Превземања 1 999
 • Креиран -03 10 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 9
 • Превземи
 • Автор: Паоло Матрикарди, Етиен Халауер, Бертранд Ауграс, Крис Вирт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Поврзани Превземања

Messerschmitt Bf.108 Taifun X-Plane 9
--------
Шавров 1930 Sh-2 v1.5 X-Plane 9
--------

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици