јазици

ATR 72-200 / 500 Данска пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.9 MB
 • Превземања 68 948
 • Креиран -12 04 2009-
 • Променето -06 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, Клаус Венделбо Холмберг, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 06 / 05 / 2019: Ексклузивно Rikoooo! конверзија на 3D модели во мајчин FSX и Prepar3D v4, нови ноќни текстури на отворено и затворено, промени во VC текстури, конверзии на сите текстури во формат DDS 5, нови Prepar3D v4 мерачи компатибилни, нов 2D панел, многу поправени грешки во VC особено изгледот на металните плоштади, адаптација на датотеката Aircraft.cfg, додаде FMC, нови GPWS, додаде V-SPEED мерач, додадено ракување со земја, подобрување на автопилот и autrotrottle и многу повеќе.
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Комплетен пакет ATR 72-200 / 500 ориентиран Данска со текстури на 4: Тим Луфтханза, Скандинавски ерлајнс, САС, Дански воздушен транспорт.
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, Клаус Венделбо Холмберг, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.9 MB
 • Превземања 68 948
 • Креиран -12 04 2009-
 • Променето -06 05 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, Клаус Венделбо Холмберг, роден FSX/P3D ажурирање од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици