јазици

ATR 42-500 & 72-500 Пак FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.8 MB
 • Превземања 89 707
 • Креиран -03 04 2015-
 • Променето -11 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, роден FSX/P3D ажурирање и препакување од Rikoooo
Освежено на 31 / 05 / 2018: Ексклузивно Rikoooo! конверзија на 3D модели во мајчин FSX и Prepar3D v4, нови ноќни текстури на отворено и затворено, промени во VC текстури, конверзии на сите текстури во формат DDS 5, нови Prepar3D v4 мерачи компатибилни, нов 2D панел, многу поправени грешки во VC особено изгледот на металните плоштади, адаптација на датотеката Aircraft.cfg, додаде FMC, нови GPWS, додаде V-SPEED мерач, додадено ракување со земја, подобрување на автопилот и autrotrottle и многу повеќе.
Тука е веројатно најкомплетниот пакет во FREEWARE за ATR 42-500 и 72-500 достапен денес. АТР значи француско-италијанска компанија "Регионален транспортен авион" чие седиште се наоѓа во Тулуз (кое исто така е седиште на Rikoooo.com). АТР авиони се видливи низ целиот свет со голем успех. Овој пакет вклучува два модели (42 и 72) со вкупно текстури на 31 (препратеници) со персонализиран и единствен звук, виртуелен кабина и 2D панел, анимации, 3D кабина за ATR 72, текстури со мапирање со слики, ноќни текстури, патнички вреска во случај на несреќа или несреќа или тешко приземјување, вклучено со FMC, GPWS, GPS, функционален автопилот, пушени ефекти, документација.

листа Repaints:

АТР-72 500
Aurigny
ЛОТ полски ерлајнс
Луфтханза Регионалниот
Ер Франс
Бритиш ервејс "Челзи Роза"
Бритиш ервејс "Colum"
Бритиш ервејс "Унијата Џек"
Буда воздух
TCP слободен копје
Ibercanarias
Бангкок ервејс нови
Бангкок ервејс Стариот
Тајландски ервејс Нова меѓународна
Тајландски ервејс Меѓународниот Стариот
Ламија
Eurowings
JFT
Cambodiaangkor
Aircatalonia
Avianca
Lai
Binter
Air Corsica
АТР-42 500
Австралија Виртуелна Авиокомпанијата
воздух Caledonie
Воздух Caledonie Интернационалата (Aircalin)
Air Dolomiti
делта конекција
Холандски Антили Експрес
Декан
Транс Светската Експрес
џет ервејс
Air Bagan
Карго Speedex AP-VAA
Карго Speedex AP-VAB


ATR1ATR2ATR3ATR4

Avianca АТР-72 500 3LamaiTCP1TCP2

Prepar3D 2018 05 12 03 21 17 45Prepar3D 2018 05 12 03 21 49 11Prepar3D 2018 05 12 03 22 32 73Prepar3D 2018 05 12 03 24 34 64Prepar3D 2018 05 12 03 25 49 59
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, роден FSX/P3D ажурирање и препакување од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.8 MB
 • Превземања 89 707
 • Креиран -03 04 2015-
 • Променето -11 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастажер, роден FSX/P3D ажурирање и препакување од Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици