јазици

Hydroptere v2 Летечкиот брод X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.6 MB
 • Превземања 2 384
 • Креиран -30 10 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: ЈП Барил
на X-Plane Само 10.10 + Windows. Запомнете да ја прочитате вклучената документација.
Hydroptère е првата едрилица да ја премине бар на 50 јазли во едро, што е 92,6 километри на час, а потоа и на 100 километри на час со точка во 56,3 јазли (104 километри на час).

На Hydroptère е експериментален едрење хидрофоил дизајнирани од страна на францускиот yachtsman Ален Thébault. Нејзината multihull хидрофоил дизајн им овозможува на едро-придвижуван брод да стигнат до високи брзини на вода. Дизајнот се базира на искуството од широката палета на хидрофоил sailcraft дека Thébault изградена во соработка со крајот на Ерик Tabarly од 1990s. Во октомври 5, 2008 таа достигна брзински рекорд на 52.86 јазли (97.90 km / h; 60.83 mph), но тоа беше во текот на еден пократок од далечина од 500m потребно да се квалификува за официјален светски рекорд. Во декември 21, 2008, накратко Hydroptère достигна 56.3 јазли (104.3 km / h; 64.8 mph) во близина на Fos-sur-Mer, но се преврте кратко време потоа.

Во септември 4, 2009, на Hydroptère скрши целосно светски рекорд, одржување на брзината на 52.86 јазли (97.90 km / h; 60.83 mph) за 500m во 30 јазли на ветрот. Во ноември 2009, си го скрши 50 јазол бариера за наутички милји со брзина од 50.17 јазли (92.91 km / h; 57.73 mph) во Hyères, Франција. (Википедија)


Да се ​​одржи на hydroptère на наутички сајт:

Мени / Место / карта (мапа) на локални /

Направете слајд Hydroptère на вода и прилагодување на височина од приемот на наутички сајт.

пилотирање:

Избриши сидро, избрани врз тастатура "V".

Hydroptère снаоѓа со оглед на позицијата на едра во однос на оската на брод, го користите вашата команда на педалот за гас на Вашиот џојстик:
 • Ќе се здобијат со брзина; од страна на поставата едрата (во темпо "големата largue").
 • Ви го успори; со шокантни едра (релаксација едра).
Кормило се активира со оската на отстапување на Вашиот џојстик.


За да се добие оптимална брзина во темпо "големата largue":

Со инструменти "2D панелот", може да се поправи плоча на брод со Вашиот џојстик (оска тркалање и склон) и прилагодување на трим (оската склон), што одговара на придушници на централната силите.

ЗАБЕЛЕШКА: X-Plane не се грижи за површини против дрифт потопени во водата. Хидроптирот (v2) нема додаток „анти-лебдат / вода“. Оваа симулација беше прилагодена да биде близу до реалноста и смешна.


РЕГУЛАТИВИ во X-Plane 10

"Подесувања / Подесувања / џојстик § ОПРЕМАТА / зона"

Nullzone 0%

"Подесувања / Приказ Опции / странични видно поле"

Стави вредност вклучени помеѓу 50 100 и степени.

"Подесувања / Приказ Опции /"

Стави избор Нацртај на пиксели осветлување,

Отстрани HDR рендерирање


Животна средина - Време "препорачаните вредности":

АТМОСФЕРА:

Ниво слаб ветер надморска височина 01.000

вода:

Висина бранови 000.1 (да не надмине 2.0)

Висина сооднос 10.0


Реал техничките карактеристики на Hydroptère:

http://membres.multimania.fr/tpevoile/hydro2.htm

Рацете на конекција се утврдени од страна на јаглерод и од смола, според технологијата која се користи за препуштање на околностите на Rafale. Тие биле пресметани и реализирани од страна на индустријата Воздухопловна.

Те молам забележи :

За анимација во овој објект на работа, дополнителен приклучок (развиена од страна на Сенди Barbour) мора да биде инсталиран.

Ве молиме посетете ја http://www.xpluginsdk.org/misc_plugins.htm и да ја преземете и инсталирате "CustomSBDatarefs004" додаток.

Оваа глетка користи предмети од библиотека OpenSceneryX. Ако не се инсталирани, ве молиме одете на http://www.opensceneryx.com
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.6 MB
 • Превземања 2 384
 • Креиран -30 10 2012-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: ЈП Барил

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици