јазици

KLAX - Меѓународниот аеродром во Лос Анџелес FSX & P3D верзија 3.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.8 MB
 • Превземања 42 193
 • Креиран -21 01 2012-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Глен Џонсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Оваа сценографија Фото Реал е комплетна обнова за FSX/P3D Стандарден аеродром KLAX со најновата верзија на АДЕ (v01.50), Google SkecthUp 8, и алатката за дизајн на сценографијата SBuilderX.

Оваа нова KLAX сценографијата, верзија 3.0 вклучува нова терминална згради кои биле променета и редизајнирани за да изгледаат пореални. Јас додадов терминал светла, (нема ноќ светлина светилки сеуште), нови дрвја, автомобили гаражи за паркирање,
сувоземни возила фиксна користење писта, како и неколку други убави детали за подобрување на искуство KLAX.

Други детали вклучени се и нови Том Бредли меѓународниот терминал, згради лоцирани на бул W.Cenury, 9 Ербас A380 паркинг места, и фото Реал земјата текстури. Писти и аеродром престилки се усогласени за да одговара на Google и Yahoo сателитски снимки.

Поставување на сценографијата и пријавување FSX/P3D. За да отидете на аеродромот KLAX, мора да напишете KLAX во полето "аеродром код" од вашиот лет менаџер

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.8 MB
 • Превземања 42 193
 • Креиран -21 01 2012-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Глен Џонсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици