јазици

Sunskyjet Philadelphia Intl KPHL FSX & P3D верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 176 MB
 • Превземања 40 116
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -25 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Sunskyjet - Shehryar Ансари надворешен
 • http://www.sunskyjet.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Одлично photoreal глетка на аеродромот во Филаделфија Intl, вклучувајќи ноќ текстури и сезони. Комплетна аеродром, благодарение на Sunskyjet. Да одам таму да влезе KPHL во полето за код на аеродромот од FSX/P3D. Не заборавајте да ја прочитате документацијата вклучена од авторот.

Меѓународниот аеродром во Филаделфија (ИАТА: код PHL • ICAO: KPHL) е главниот аеродром во државата Пенсилванија. Тоа е центар на американската авиокомпанија САД ервејс. Ова е осумнаесеттиот аеродромот во Северна Америка, со повеќе од 30.669 милиони патници кои поминале низ во 2009

063 fsx

078 fsx 1

085 fsx 1

098 fsx 1

107 fsx 1

109 fsx 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 176 MB
 • Превземања 40 116
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -25 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Sunskyjet - Shehryar Ансари надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици