јазици

Ла Рошел - Île De Ré LFBH FSX & FSX Верзија за пареа 3.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 64.7 MB
 • Превземања 28 228
 • Креиран -15 09 2013-
 • Променето -15 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Александер Реми FAF010
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Многу убаво photoreal сценографијата верзија 3.0 на аеродромот Ла Рошел во Франција (LFBH) И неговата околина. Вклучи мостот на Иле де Ре, со должина од 2926.5 метри. Зградите се направени под GMAX оптимизирана за да се направи сценографијата како глатко како е можно. Посебно внимание на FPS беше направен! Персоналот на земјата се анимирани, така да нема да биде изненаден да видам луѓе шетаат на пистата. Аеродромот е и копираат без дозвола.

Ла Рошел аеродром е аеродром отворени за јавен воздушен сообраќај (ЗЗП), кој се наоѓа 2.5 километри северозападно од Ла Рошел, Charente-maritime. Тоа се користи за воздушен сообраќај (национални и меѓународни) и на практиката на одмор и туризам (генерална авијација)

За да отидете таму, отворете го менаџерот на аеродромот FSX/P3D и внесете го овој код LFBH на аеродромот во проект од областа

Bienvenu à Ла Рошел!
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 64.7 MB
 • Превземања 28 228
 • Креиран -15 09 2013-
 • Променето -15 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Александер Реми FAF010

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици