јазици

Ел Калафате SIMARG FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 59.7 MB
 • Превземања 5 285
 • Креиран -23 07 2015-
 • Променето -20 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SIMARG - Simulación Аргентина надворешен
 • http://simarg.net
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот се ажурира на v11
Сценографијата од меѓународниот аеродром кој се наоѓа во Ел Calafate во Аргентина, има две сезони, лето или зима (со снег) дека тоа ќе биде можно да се избере за време на автоматското инсталација. Сценографијата вклучува сите главни згради и фото-вистински текстури.

Меѓународниот аеродром командантот Армандо Тола (шпански: Aeropuerto Меѓународниот де Ел Calafate - командантот Армандо Тола) (IATA: FTE, ICAO: SAWC) е аеродром во провинцијата Санта Круз, Аргентина. Тоа се наоѓа на околу 21 км (13 mi) источно од градот El Calafate. Аеродромот е заеднички управувана од страна на владата и Лондон снабдување. Во моментов, на аеродромот се служи само со Aerolíneas Argentinas, LAN Аргентина, а Дама. Тоа е најзападната аргентински аеродром служи со летови.

Аеродромот беше отворен во ноември 2000, на местото на стариот аеродром во Lago Argentino (ИНГ / SAWL). Тоа е сега главниот влез на Националниот парк Лос Glaciares. дизајн на аеродромот беше креиран од страна на Карлос От, познат архитект од Уругвај. Во 2010, аеродромот беше искористена за повеќе од 500,000 патници.

El Calafate е град во провинцијата Санта Круз, Аргентина, и шефот на одделот за Лаго Argentino. Таа се наоѓа во Аргентина Патагонија, во близина на јужниот брег на езерото аргентино и 256 километри северозападно од Рио Галегос. Неговото население беше 6,143 2001 жители. (Извор: Википедија)

caratulafsx 2014-09-26 23-18-25-68fsx 2014-09-26 23-21-58-75
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 59.7 MB
 • Превземања 5 285
 • Креиран -23 07 2015-
 • Променето -20 10 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SIMARG - Simulación Аргентина надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици