јазици

Лонг Бич аеродром FSX & P3D верзија 5.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.1 MB
 • Превземања 14 117
 • Креиран -24 01 2015-
 • Променето -15 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар "Шез" Ансари
Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10
Прекрасна сценографија (v5) на аеродромот во Лонг Бич (KLGB), тоа е аеродромот кој служи за градот Лонг Бич, Калифорнија (САД). Вклучува 3D згради, фото-вистински имиџ на теренот, и многу други работи, квалитет мајчин FSX сценографијата.

Инсталацијата е 100% автоматски со Rikoooo, Конфигураторот ќе се справи за вас за регистрација и активирање на сценографијата во Flight Simulator. Кога деинсталирање, инсталерот ќе ги обновите вашата конфигурација на потекло.


thumb 1024px-Long Beach Airport - USGS 29 март 2004
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 48.1 MB
 • Превземања 14 117
 • Креиран -24 01 2015-
 • Променето -15 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар "Шез" Ансари

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици