јазици

Меѓународниот аеродром Ушуаја Малвини Аргентинас FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Installer ажуриран до верзија 10.1
Фото-вистински предели на меѓународниот аеродром во Ушуаја во Аргентина, вклучувајќи ги и зградите 3D. Фото-реалната област се протега до околните планини. Ништо не е подобро од видеото направено од аргентинскиот издавач за подобро разбирање на квалитетот на оваа сценографија, компатибилно FSX и P3D.Меѓународниот аеродром во Ушуаја - Малвини Argentinas (ИАТА: USH • ICAO: SAWH), најчесто се нарекува аеродром Ушуаја (шпански: Aeropuerto Интернационал де Ушуаја Малвини Argentinas) е аеродром кој се наоѓа во Ушуаја, во провинцијата Tierra del Fuego, Антарктикот и Јужна Атлантикот Острови во Аргентина. Неговите други кодови ФАА: USU и INTL: SAWH. Отворен ноември 27, 1995, работата е обезбедено од страна на лондонскиот снабдување. Тоа е најјужниот аеродромот во Аргентина. Во 2009, 535,692 патници беа снимени. Тоа е особено се користи од страна на туристите од сите националности, кои се во насока на Антарктикот бродови во Austral лето. (Извор Википедија)

демо SAWH
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици