јазици

Ричмонд Меѓународниот аеродром FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 147 MB
 • Превземања 3 670
 • Креиран -15 01 2017-
 • Променето -15 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар Ансари + повеќе автори
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е детален препевот на Меѓународниот аеродром во Richmond (KRIC), САД. Аеродромот е важен портал на град област на Вирџинија, од 1927.

На аеродромот се справува со околу 105,000 слетувања / полетувања на годишно ниво. Сите големи американски авиокомпании
служат на аеродромот и повеќето од нив се хранат своите центри за напред врски. Аеродромот има значително присуство на карго превозници FedEx и UPS-от.

Неколку локални FBOs и лет училишта се присутни на аеродромот, и Про-Медика ја заснова својата воздух амбуланта услуги на аеродромот. Сите овие се моделирани во сценографијата.

Националниот резервна армија има база и работа на SE агол на аеродромот.

Воздухопловниот музеј во Вирџинија, исто така, е моделирана врз северниот дел на аеродромот (на SR71 и F14 се паркираат таму).
 • Автор: Шехријар Ансари + повеќе автори
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 147 MB
 • Превземања 3 670
 • Креиран -15 01 2017-
 • Променето -15 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар Ансари + повеќе автори
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици