јазици

Аеродром Хилсборо KHIO FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 988 MB
 • Превземања 5 392
 • Креиран -16 01 2017-
 • Променето -15 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Рик Келер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Овде е аеродромот Хилсборо (KHIO) Орегон САД, оваа сценографија беше објавена во врска со 2014 Орегон Меѓународниот авиошоу. Сценографијата содржи голем асортиман на модели направени од авторот и други уметници за овој настан.

Меѓу многуте објекти што се наоѓаат во сценографијата, Миг-21, кој припаѓа на Премиум вселенските системи, повеќе се користи за стартување на сателити. Вклучува фото-реални текстури на земјата, ноќни текстури, Најк хангар. Сценографијата е исклучително детална и има голема слика на теренот.

Информации: Авторот на пејзажот им сигнализира на корисниците на Rikoooo дека не одобрува сценографијата надвор од симулаторите што ги има тестирано (пример: Prepar3D)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 988 MB
 • Превземања 5 392
 • Креиран -16 01 2017-
 • Променето -15 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Рик Келер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици