јазици

Форт Вејн Меѓународниот аеродром P3D верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 206 MB
 • Превземања 1 442
 • Креиран -29 06 2017-
 • Променето -25 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар "Шез" Ансари
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
на FSX/ Компатибилна верзија со пареа Кликни тука

Ова е детално препечување на Меѓународниот аеродром Форт Вејн, Индијана, САД. Аеродромот е регионален аеродром кој служи на североисточна Индијана и е исто така дом на USAF 122nd борец Винг Индијана АНГ.

Аеродромот првично беше наречен "Баер поле" како воена база од Втората светска војна. За време на Втората светска војна повеќе од воениот персонал на 100,000 служеше на аеродромот.
Аеродромот претрпе агресивен план за подобрување кој вклучува проширување на терминалот и паркингот, надградби на пистите и создавање на Центар за воздушен тренинг за промовирање на економскиот развој во Североисточниот дел на Индијана. Како резултат на посветеноста на FWACAA кон услуги на клиентите, Меѓународниот аеродром Форт Вејн беше призната од страна на САД денес како еден од најпријателските аеродроми во државата.

Аеродромот се справува со 35,000 слетувања / полетувања годишно. Повеќето од главните американски авиокомпании или нивните колибри служат на аеродромот и повеќето ги хранат своите центри за понатамошни врски. Алегиантот служи на пазарите за одмор и помалите патишта. Аеродромот има значително присуство на товарни превозници Fedex и UPS-от.

Двете големи FBOs се моделирани во сценографијата. Новиот Форт Вејн Аеро Центар е во центарот, додека Атлантската Авијација се наоѓа северозападно од главниот терминал.
Лоциран во непосредна близина на меѓународниот аеродром Форт Вејн е 122nd боело крило на Националната гарда на Индијана Ер. 122nd го лета A-10 Thunderbolt II од нивната база во Форт Вејн, Индијана. Можете да ги видите во сценографијата.

FWA2017P
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 206 MB
 • Превземања 1 442
 • Креиран -29 06 2017-
 • Променето -25 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Шехријар "Шез" Ансари
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици