јазици

Квебек Меѓународниот аеродром Жан Лесаж FSX & P3D верзија 3.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.6 MB
 • Превземања 5 231
 • Креиран -25 11 2017-
 • Променето -25 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Жил Боили
Оваа најреалистична сценографија со исклучителен степен на деталност е третото издание на верзијата на Меѓународниот аеродром на Квибек (Jean Lesage) во Квебек (CYQB) FSX (исто така работи со P3D). Сегашната сценографија вклучува повеќе од педесет згради и објекти, вклучувајќи го новоотворениот терминал и анексот. Аеродромот Квебек Сити е основа за работењето и одржувањето на флотата на танкери CL215 и CL415 на воздухопловната служба на Квебек. Оваа сценографија, која бараше стотици часови работа, беше направена од многу комплетна фотографска документација, која има за цел да биде повеќе во согласност со реалноста.

Оваа сценографија ги содржи следниве елементи:

- Терминална зграда
- Многу точни AFCAD вклучувајќи такси, паркинзи и портови плус станици за гориво 2 (PetroT и les Ailes Québécoises) - подобрени такси светла
- Hangar Stationair
- Les Ailes Québécoises
- АероПро
- Хангар Есдор Еликоптерес
- Главна безбедност порта
- Такси станица
_ Ер Канада Карго 4 згради
_ Пожарна
- Aerocentre
- Хангар ПетроТ ФБО
- Преклопник за осветлување 1 & 2
- Антени со strobelights и црвени светла на монтирање Belair
- ФСБ на Hangar Trans-Sol
- Avitair-Jazz
- Услуга Aérien Gouvernement du Québec 2 згради
- Во внатрешноста
- Канадски хеликоптери на Hangar
_ ExelTech
- NavCanada инсталација 6 згради, вклучувајќи контролната кула
- Groupe Alta
- Hangar Heli Express
- Инсталација за одржување 5 згради
- Нов хангар за Транс-Сол ФБО
- Касиерот за излез за паркирање
- AQTA асоцијација Québécoise des Transporteurs Aérien
- Bâtiment des Gens de l'Air
- Административна зграда на аеродромот
- Резервоар за гориво
- Les Cuisine de l'Air catering
- пумпа за гориво PetroT
- Статични авиони CL215, CL415 и C-FURG (од дозвола на авторот Жан-Пјер Фрион)
- Брза помош (од дозвола на авторот Жан Сен-Сир)

Анимација:

- Екран со прикажување на 7 слики во редослед, зад терминалот
- Знамиња Сервис Aérien
- Windsock Hélicoptères Canadiens

НОВ ЗА ВЕРЗИЈА 3.0

- Нов AFCAD
- Нов терминал за регионални летови портата 23-24-25-26-27
- Поправете го чекорот за портата 26-27-28
- Нов хангар со кои се соочува Stationair
- Сервисен хангар на рампата #2
- Прилагодено возила
- Квебек Експрес ФБО по рампата #3 со отворени врати и авиони внатре
- Градење на СОПФЕУ (Друштво за заштита од шумски пожари)
- Ailes Quebecoises градење на подобрена верзија
- Сервисот е извршен од FBO по рампата #3
- Метеоролошка станица по рампата #2 со анимиран анемометар
- Жан Лесаж и СОФЕУ знаци на главен пристапен пат
- Анимираните дисплеи (3) во главниот терминал прикажуваат 21 различен од Квебек атракции
- Нова молња
- Статични возила
- Статични авиони

НОВИ анимации:
- Метеоролошка станица
- Прикажување во терминалот

CYQB 01CYQB 02CYQB 03CYQB 06CYQB 09CYQB 10CYQB 11
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.6 MB
 • Превземања 5 231
 • Креиран -25 11 2017-
 • Променето -25 11 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Жил Боили

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици