јазици

OFX Bourges LFLD FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 377 MB
 • Превземања 5 581
 • Креиран -19 03 2019-
 • Променето -19 03 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: OFX интерактивна симулација надворешен
 • https://www.ofx-simulation.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Порака од OFX: Како дел од нашето партнерство Rikoooo-OFX интерактивни симулации, ние слободно нудиме сценографијата на аеродромот Bourges [LFLD / BOU] лоциран во одделот за Шер (Франција). Аеродромот е познат по тоа што е домаќин на фабриката за производство на проектили на компанијата MBDA (2 најголем ракетен производител во светот). Со регистрирање бесплатно OFX интерактивна симулација веб-страница ќе имате корист од дополнителната сценографија на нашата библиотека, меѓу кои: LFKC Calvi или Австралија-Каледонија Evolution.

* Детално предавање на аеродромот
* Детално предавање на фабриката MBDA, фабрика SAFRAN, Fiducial, Bourges Plus девелопмент, Banque Populaire, Résomatique, ресторан Мекдоналд и многу други
* 3D ноќни светла во градот
* 3D трева
* Воздушни слики (висока резолуција)
* Прилагоден земјата полигон (висока резолуција)
* Бројни изработени статични објекти и авиони
* Бројни рака стави autogen и нарачана вегетација објекти
* Прилагодена ограда на аеродромот
* Многу реалистична AFCAD

OFX Bourges LFLD FSX P3D 2OFX Bourges LFLD FSX P3D 3OFX Bourges LFLD FSX P3D 4OFX Bourges LFLD FSX P3D 5OFX Bourges LFLD FSX P3D 6OFX Bourges LFLD FSX P3D 7OFX Bourges LFLD FSX P3D 8OFX Bourges LFLD FSX P3D 9OFX Bourges LFLD FSX P3D 10OFX Bourges LFLD FSX P3D 11OFX Bourges LFLD FSX P3D 12OFX Bourges LFLD FSX P3D 13OFX Bourges LFLD FSX P3D 14OFX Bourges LFLD FSX P3D 15OFX Bourges LFLD FSX P3D 16OFX Bourges LFLD FSX P3D 17OFX Bourges LFLD FSX P3D 18OFX Bourges LFLD FSX P3D 19OFX Bourges LFLD FSX P3D 20OFX Bourges LFLD FSX P3D 21OFX Bourges LFLD FSX P3D 22OFX Bourges LFLD FSX P3D 23OFX Bourges LFLD FSX P3D 24OFX Bourges LFLD FSX P3D 25OFX Bourges LFLD FSX P3D 26OFX Bourges LFLD FSX P3D 27OFX Bourges LFLD FSX P3D 28OFX Bourges LFLD FSX P3D 29OFX Bourges LFLD FSX P3D 30OFX Bourges LFLD FSX P3D 31OFX Bourges LFLD FSX P3D 32OFX Bourges LFLD FSX P3D 33OFX Bourges LFLD FSX P3D 34OFX Bourges LFLD FSX P3D 35OFX Bourges LFLD FSX P3D 36OFX Bourges LFLD FSX P3D 37OFX Bourges LFLD FSX P3D 38OFX Bourges LFLD FSX P3D 39OFX Bourges LFLD FSX P3D 40OFX Bourges LFLD FSX P3D 41OFX Bourges LFLD FSX P3D 42OFX Bourges LFLD FSX P3D 43OFX Bourges LFLD FSX P3D 44OFX Bourges LFLD FSX P3D 45OFX Bourges LFLD FSX P3D 46OFX Bourges LFLD FSX P3D 47OFX Bourges LFLD FSX P3D 48OFX Bourges LFLD FSX P3D 49OFX Bourges LFLD FSX P3D 50OFX Bourges LFLD FSX P3D 51OFX Bourges LFLD FSX P3D 52OFX Bourges LFLD FSX P3D 53
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 377 MB
 • Превземања 5 581
 • Креиран -19 03 2019-
 • Променето -19 03 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Сценографија на инсталерот v11
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: OFX интерактивна симулација надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици