јазици

Remos GX од vFlyteAir v5.1 X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.5 MB
 • Превземања 3 150
 • Креиран -18 03 2013-
 • Променето -27 04 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: vFyteAir надворешен
 • http://www.vflyteair.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Верзија за XP10. За компатибилната верзија со X-Plane 9 Кликни тука.

Овој додаток Remos GX се најде на второ место на натпреварот организиран во јануари 2013 од x-plane.орг. Додаток со одличен квалитет каде симулацијата се наметнува до максимален реализам (види видео). POH е вклучен во преземањето. Можете да летате со Remos GX според броевите во POH. Remos препорачува 20 степени на клапи на полетување. Влечете ги клапите полека откако ќе постигнете позитивна стапка на искачување. Најдоброто крстарење е 4800-4900RPM - трим по потреба. Конечниот пристап треба да биде приближен. 75MPH со 15-20 степени на клапи. Vso е приближно. 44MPH. За вашата погодност има многу едноставен автоматско TS со две оски на ТС (Заглавие и надморска височина). Забележете дека Заглавието го користи HDG BUG на HSI, а не GPS или VOR OBS!

На Remos G3 Мираж и Remos GX се варијанти на високо крило, две седишта, еден мотор, лесни летала, изградена во Германија и се продаваат низ целиот свет. Remos GX е сегашниот модел од 2006.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.5 MB
 • Превземања 3 150
 • Креиран -18 03 2013-
 • Променето -27 04 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: vFyteAir надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици