јазици

Beechcraft барон 58 V2 X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 4 115
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Фернандез Adrián Gómez (awall86) надворешен
 • http://www.alcala-sim.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авионот е моделирана Beechcarft Барон 1990 58 еден е. Овој авион е опремен со 2 Continenetal IO-540 (300 КС) мотори, и Bendix Кралот Авионика и автоматски вклучувајќи лет директор.

Карактеристики на моделот се:
 • Комплетен модел на екстериерот и ентериерот 3D дизајниран во Blender, со анимирани делови во екстериерот модел (контрола површини, наушници, детални слетување, нос брзина волан, суспензијата и качулка клапи)
 • Четири шеми бои и текстури празно се вклучени во пакетот.
 • 2D панел со сопствени инструменти. Сите системи се имитирани.
 • Целосно функционална и анимирани 3D пилотската кабина, се ракува со манипулатори технологија.
 • Прилагодено звучи.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 4 115
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Фернандез Adrián Gómez (awall86) надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици