јазици

Туполев Ту-204 X-Plane 10

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 65.9 MB
 • Превземања 9 161
 • Креиран -04 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Александар Малигин
За да пристапите до X-Plane 9 верзија на овој додаток Кликни тука

Комплетен пакет (модел + 2d комисија + VC + звуци) Туполев Ту--204 300 во боите на руската авиокомпанија Владивосток воздух. Авион на добар квалитет, со реален модел лет. Го даде да се проба.

На Туполев Ту-204 е медиум релации граѓански авион произведен од страна на руската компанија Туполев. Тоа беше дизајниран за да се успее на Туполев Ту-154 и може да се спореди со западниот тип авиони Ербас и Боинг A321 757.

Ту--204 300 е варијанта на Ту-204 6 скратена метри. Таа постои во две верзии: Верзија на долги релации се напојува со Aviadvigatel PS90-A2 мотори и нуди максимален опсег од 9,300 км, додека полесна верзија може да ја премине 3500 км. клиентите на лансирање е рускиот Владивосток воздух.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 65.9 MB
 • Превземања 9 161
 • Креиран -04 02 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со X-Plane 10
 • Превземи
 • Автор: Александар Малигин

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици