јазици

Туполев Ту-154m v2.03 проектот Туполев FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 91.87 MB
 • Превземања 23 562
 • Креиран -03 02 2009-
 • Променето -18 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Од авторот
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: проектот Туполев надворешен
 • http://protu-154.org
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Ажурирано 12 / 06 / 2010: Додадено печ 2.0.3
Една година и половина од работата се потребни за да се заврши оваа ажурирање. Тука е новата верзија на верзија 154 Ту-2.03. Многу голем дел од работата е направено за да се пополни празнините, да утврдат грешки и грешки, да се подобри изгледот и читливост на многу панели. Сега постои систем на модерна заштита од пожар, систем за ладење течност, водејќи сметка за затоплување дискови на сопирачките, и што е најважно, да работат напишана целосно околу дизел мотори, како и многу други подобрувања и дополнувања.

Според нашето мислење

Уникатно искуство! Овој авион, компатибилен FS2004 беше наменета за хард-вриење. Реализмот е продолжен до максимално ниво. Не обидувај се да се започне на мотори на овој Туполев Ту-154m без консултации со рачно, бидејќи постојат процедури и тие се долги. Сите копчиња на 2D панелот и VC се верна репродукција и функционални, како и сите хидраулични системи (3 во сите). Надвор, тоа е совршена репродукција и моделирање. Голема благодарност до проектниот тим Туполев за реализација на таквите freeware и благодарност за дозвола да се емитува на rikoooo.com. На simmeurs кој е љубов комплексноста и софистицираност за да биде задоволена. Имајте на ум дека кога ќе лебдат на копче или точка со глувчето, помош ќе се прикаже на англиски јазик. Пред да го преземете, веќе може да се погледне во употреба (PDF) и да добиете идеја за тоа авиони. Проверете го упатството на Туполев Ту-154m

Награда

На Туполев Ту-154m доби "AVSIM Freeware злато награда"од avsim.com светски лидер во симулација. Можете да ја видите комплетната тестирањето спроведено од страна на компетентни лица со кликнување на сликата подолу:

Награда за бесплатен злато
авионот

На Туполев Ту-154 (руски: Ту-154, НАТО известување име: Безгрижни) е три-мотор со среден дострел тесен тело авион дизајниран во средината на 1960s и произведени од страна Туполев. Како workhorse на Советскиот Сојуз и (подоцна) руски авиокомпании за неколку децении, ја носеше половина од сите патници пренесен со Аерофлот и нејзините подружници (137.5 милиони евра / годишно или 243.8 милијарди патнички километри во 1990), останатите стандардот домашните-пат авион на Русија и поранешните советски држави се до средината на 2000s. Тоа е извезена во 17 не-руските авиокомпании и се користи како превоз главата од државата од страна на воздухопловните сили на голем број на земји.

Со брзина од 975 километри на час (606 mph), Ту-154 е една од најбрзо цивилни авиони во употреба и има голем број на 5,280 километри (3,280 mi). Способни да работат од земјен и чакал аеродроми со само основните објекти, тоа е нашироко се користи во екстремни услови на Арктикот северен / источните региони на Русија, каде што другите авиони не беа во можност да работат. Првично наменета за животот на 45,000 човечки ресурси услуги (18,000 циклуси), но е способен да 80,000 часот со надградби, се очекува да продолжи и во служба додека 2016, иако прописи бучава видовме летови за Западна Европа и други области ограничен. Во јануари 2010, руски авиопревозник Аерофлот објави повлекувањето на својата Ту-154 40 флота по години, со последниот редовен лет се Аерофлот лет 736 од Екатеринбург на Москва во декември 31 2009.

Од 1968 имало 39 фатални инциденти поврзани Ту-154, од кои повеќето биле предизвикани или од страна фактори се поврзани со авион или со својата широка употреба во тешки услови. (Википедија)

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 91.87 MB
 • Превземања 23 562
 • Креиран -03 02 2009-
 • Променето -18 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Од авторот
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: проектот Туполев надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици