јазици

Grumman S2F-3 Tracker FSX & P3D пакет

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 17 / 03 / 2019 : Сега е компатибилен со Prepar3D v4, инсталерот v10.5
Прво развиен за FS2004 од Милтон Шупе, ова FSX Grumman S2F-3 е FSX мајчин надградба на оригиналот. На FSX S2F-3 е целосно FSX/P3D компатибилен и користи повеќе од неколку FSX- само функции, вклучувајќи и судрат и спекуларно мапирање.

Grumman S-2 Tracker (претходно наречен S2F) беше првиот авион за авиони специјално изграден за анти-подморска војна (ASW) за да влезе во служба во морнарицата на САД. Неговиот претходник, AF-2 Guardian беше првиот изграден за анти-подморска војна, но користеше две верзии, опрема за откривање на капење и друго оружје за носење.

S-2 е присутна во форма на два мотора, високо крило со силна elongations. Тој е опремен со три тркала за слетување, два пропелери Рајт циклонот R-1820 работат три перки.

карактеристики:
 • Авто-сенки, удирајќи мапи, и спекуларните мапи
 • FSX специфични анимации
 • 2 liveries - трчаше и USN
 • Прилагодено ФА
 • DirectX 10 Компатибилен
s2f3 1sm s2f3 2sm
s2f3 3sm s2f3 4
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици