јазици

Grumman J2F Duck FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.7 MB
 • Превземања 4 792
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -28 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SWingman, Jetranger
Патка J2F Груман беше биплан еден хидроплан моторот. Тоа беше се користи за време на Втората светска војна во Пацификот театар на операции, како хидроплан спасување и врски. Авионот постојано држи вклучени во епизода 11 1 од сезоната на ТВ серијата "на вжештените глави", насловен како "мустаќи на мачката" на англиски јазик.

Убава модел на патка J2F на Grumman достапни во 3 6 варијанти и текстури вклучени со сопствени звуци, обичај мерачи, целосна виртуелна пилотската кабина и анимации.

fsx 2015-12-11 07-00-28-91fsx 2015-12-11 07-01-47-27fsx 2015-12-11 07-03-03-46Груман патка БГруман патка D
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.7 MB
 • Превземања 4 792
 • Креиран -11 12 2015-
 • Променето -28 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SWingman, Jetranger

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици