јазици

Grumman G-73 Mallard FSX & P3D & FS9 Верзија 1.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 139 MB
 • Превземања 13 138
 • Креиран -03 08 2016-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4 + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Рахел Вајтфорд, Руи Кристина, Вилијам Елис, Роман Стваак
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 21 / 02 / 2018: Ова ажурирање не се однесува на верзијата FS2004. Ново FSX роден модел и Prepar3D v4 компатибилен со вкупно 15 животи.
Grumman G-73 Mallard за FSX, P3D, и FS2004 многу висок квалитет, многу е реткост додатоците од таков квалитет да бидат бесплатни, видете го видеото подолу за целосен опис (направено од FS Ентузијасти).


На Grumman Г-73 Mallard е медиум, двумоторен амфибиски авиони. Многу од нив се модифицирани од страна на замена на оригиналот Прат и Витни Оса H радијална мотори со модерна турбовитлов мотори. Произведени од 1946 да 1951, производство заврши кога беше воведен поголем SA-16 Албатрос Grumman е.

Зголемувајќи го успехот на Goose и Widgeon, Grumman Aircraft разви поголем G-73 Mallard за комерцијална употреба. Задржувајќи ги многубројните карактеристики на помалите авиони, како што се двоен радијал, високи крила со подвижни плови, повлекувачка опрема за слетување и голема права опашка, компанијата изгради 59 Mallards помеѓу 1946 и 1951. За разлика од помалите авиони, на "Монард" има трицикл опрема, нагласена кожа, корпус од два чекори и резервоари за гориво. (Wikipédia)

Видео на презентацијаgrumman g 73 малард fsx p3d 1grumman g 73 малард fsx p3d 2grumman g 73 малард fsx p3d 3grumman g 73 малард fsx p3d 4grumman g 73 малард fsx p3d 5grumman g 73 малард fsx p3d 6grumman g 73 малард fsx p3d 7grumman g 73 малард fsx p3d 8grumman g 73 малард fsx p3d 9grumman g 73 малард fsx p3d 10grumman g 73 малард fsx p3d 11grumman g 73 малард fsx p3d 12grumman g 73 малард fsx p3d 13grumman g 73 малард fsx p3d 14grumman g 73 малард fsx p3d 15grumman g 73 малард fsx p3d 16grumman g 73 малард fsx p3d 17grumman g 73 малард fsx p3d 18grumman g 73 малард fsx p3d 19grumman g 73 малард fsx p3d 20grumman g 73 малард fsx p3d 21grumman g 73 малард fsx p3d 22grumman g 73 малард fsx p3d 23grumman g 73 малард fsx p3d 24
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Рахел Вајтфорд, Руи Кристина, Вилијам Елис, Роман Стваак
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 139 MB
 • Превземања 13 138
 • Креиран -03 08 2016-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4 + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Најџел Ричардс, Рахел Вајтфорд, Руи Кристина, Вилијам Елис, Роман Стваак
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици