јазици

Grumman HU-16 Albatross FSX & P3D верзија 2.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.2 MB
 • Превземања 5 870
 • Креиран -13 09 2016-
 • Променето -15 02 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Грег Пипер и Мајкл Верлин, Адаптација на Дени Гарние, панел и VC ажурирање од Рикоо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е Megapack за оваа хидроплан опремен со две радијални мотори. Вклучени со 20 repaints, импресивен звук на моторот, 2D панел и виртуелни пилотската кабина преработени од Rikoooo, додаде нови мерачи, корекција на текстури со алфа канал и рефлексии, нови ефекти (чад), додаде изборен автоматски.

Масивната Албатрос е доволно стабилна да ров во прилично екстремни услови и полетување со бранови на 2.5 3 да сум со помош на своите ракетни мотори. Главните активности беа за пребарување и спасување на море.

1ScreenHunter 14 мај. 29 17.08ScreenHunter 10 мај. 29 16.17
 • Автор: Грег Пипер и Мајкл Верлин, Адаптација на Дени Гарние, панел и VC ажурирање од Рикоо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.2 MB
 • Превземања 5 870
 • Креиран -13 09 2016-
 • Променето -15 02 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Грег Пипер и Мајкл Верлин, Адаптација на Дени Гарние, панел и VC ажурирање од Рикоо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици