јазици

На мерачи се невидливи во пилотската кабина на мојот B777. Што да правам ? (FSX / P3D)

релативен Boeing777-300.gau, Првично создадени за FS2004, не работи во FSX без посебна DLL

За да се реши овој проблем, што треба да го копирате и залепите на DLL " msvcr70.dll »Во главната папка FSX е (C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Игри \ Мајкрософт Flight Simulator X). Ако имате истиот проблем на Prepar3D, ова решение треба да работат. Сепак, ние не се обиде на P3D.

« msvcr70.dll »Е достапен за бесплатно овде: http://www.fichier-dll.fr/msvcr70.dll,2740,2740
во неделата август 09 by rikoooo
Беше овој ред?
јазици