јазици
Најди ги тука датотеките кои биле тестирани и одобрени од Rikoooo за Prepar3D v4
Наслов Дата на измена
Мулти-живост на Боинг 737-MAX8 FSX & P3D 25 Февруари 2020
Фотографија на сирискиот брег FSX & P3D 09 Февруари 2020
Тур де против FSX & P3D 07 Февруари 2020
МукДонел Даглас МД-80 Мулти-животен серија FSX & P3D 31 2020 јануари
ATR 42-500 & 72-500 Пак FSX & P3D 30 2020 јануари
Бригет 941 С FSX & P3D 19 2020 јануари
Даглас C-133B Cargomaster Управуван 2.0 FSX & P3D 13 2020 јануари
LET L-410 турболат FSX & P3D 24 2019 декември
OFX Калви Св. Катрин аеродром LFKC FSX & P3D 18 2019 декември
Piaggio P-180 Avanti II FSX & P3D 17 2019 декември
PWDT Zlin Z-142 FSX & P3D 17 2019 декември
Мукдонел Даглас MD-11 мулти-живост FSX & P3D 09 2019 декември
GAF Номад 22B FSX & P3D 05 2019 декември
Семејство Фокер 27 FSX & P3D 05 2019 декември
Подобрен е Даглас DC-3 FSX & P3D 05 2019 декември
Hawker-Siddeley HS.748 FSX & P3D 23 2019 октомври
Воздухопловна база Едвардс Фотографија на KEDW FSX & P3D 11 2019 октомври
Ербас A350-1000 XWB CamSim FSX & P3D 05 2019 октомври
Аустер J1 Автократ FSX & P3D 05 2019 октомври
FSPX Airbus A350-900XWB FSX & P3D 03 2019 октомври
Мулти-живост на Bombardier Dash 8 Q400 FSX & P3D 29 2019 септември
Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D 26 2019 септември
Bell-Boeing MV-22B Osprey FSX-А & P3D 06 2019 септември
MiG-23 Flogger FSX & P3D 30 август 2019
Антонов АН-225 вселенска шатл FSX & P3D 30 август 2019
Солт Лејк Сити фотореални FSX & P3D 30 август 2019
Боинг 747-8i Air Кина пакет FSX & P3D 30 август 2019
Боинг 747-8 HiRes Ретро ливреје Пак FSX & P3D 30 август 2019
Lockheed PV-2 пакет за гасење пожар на харпун FSX & P3D 30 август 2019
Република XP-72 Escort FSX Мајчин FSX & P3D 30 август 2019
Dinfia IA35-II Huanquero FSX & P3D 30 август 2019
Дасол Сокол 20E FSX & P3D 26 август 2019
Seabird Seeker SB7L-360A Серија 2 FSX & P3D 23 август 2019
Bombardier Global Express XRS FSX & P3D 23 август 2019
Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D 22 август 2019
Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D 22 август 2019
Антонов Ан-Хнумкс ПАКС FSX & P3D 22 август 2019
Enstrom 280FX FSX & P3D 22 август 2019
AgustaWestland AW139 SAR FSX & P3D 21 август 2019
Mil Mi-171 Руски воздухопловни сили FSX & P3D 21 август 2019
Mil Mi-26 FSX & P3D 14 август 2019
Антонов Ан-24RV FSX & P3D 13 август 2019
F-8 Vought Crusader FSX & P3D 10 август 2019
Kaman HH-43 Huskie FSX & P3D 10 август 2019
Антонов Ан-225 HD Ливери Пак FSX & P3D 10 август 2019
AgustaWestland AW139 FSX & P3D 07 август 2019
Свети Бартелеми Слободен истурам P3Dv4 Јули 27 2019
Ербас A320-214 Швајцарија FSX & P3D 30 јуни 2019
Bombardier Canadair CL-215 FSX & P3D 30 јуни 2019
Боинг KC-135 Стратотанкер пакет FSX & P3D 29 јуни 2019
јазици