Gjuhë
 • Virtualcol ATR 72 Seria FSX & P3D
 • Lockheed Lodestar L-18 C-57 C-60A FSX & P3D
 • Privat Boeing 727-31 FSX & P3D
 • Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D
Flash News: Dëshironi të zbuloni shtesat tona të fundit 100% në përputhje me Prepar3D v4? Ndiqni këtë lidhje: Përgatitja e prepar3D v4

Të Files fundit 8 Shtuar Into Biblioteka

Abonimi i Buletinit


Regjistrohuni në gazetën tonë për të njoftuar automatikisht me e-mail kur të shtojmë ose përdittojmë shkarkimet, është shumë i përshtatshëm dhe nuk do të humbasësh ndonjë lajm. Ne dërgojmë një e-mail në muaj.

E-mail juaj mbetet mjaft konfidencial dhe nuk do t'i shpërndahet asnjë pale të tretë.

Me te shkarkuarat Files 6

Azhornuar së fundi Files

Një skedë të rastit

 • IRIS Harrier GR9 GR7 FS2004
  02-07 2012-
  IRIS Harrier GR9 GR7 FS2004 IRIS Harrier GR9 GR7 FS2004 IRIS Harrier GR9 GR7 FS2004 IRIS Harrier GR9 GR7 FS2004
  Avioni Hawker-Siddeley Harrier është tokë sulmojnë britanike u shfaq në gjysmën e dytë të 1960s. Përdorur nga disa vende, ajo u ndërtua për kopje 800 dhe vjen në versionin navalized të aftë për luftime nga ajri, si dhe të avancuar versionin e AV-8B Harrier II pas një amerikano-britanik cooperation.The Harrier është fluturim i parë dhe ulje vertikale porositur në botë. Në praktikë h
 • Piper PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 10
  12-02 2014-
  Piper PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 10 Piper PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 10 Piper PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 10 Piper PA-38 Tomahawk v1.0 X-Plane 10
  Për versionin e këtij shtesë në përputhje me X-Plane 9 klikoni hereThe Piper PA-38 Tomahawk, është shkolla avion dy-vendësh nisur nga Piper në 1975 për të konkurruar me hegjemonist Cessna 150 në këtë fushë. kopjet e para janë dorëzuar në 1977. 2500 PA-38 do të prodhohen për të ndaluar produ e saj
 • Aeroporti i Quebec Intl Jean Lesage FSX & P3D 3.0
  25-11 2017-
  Aeroporti i Quebec Int'l Jean Lesage FSX & P3D Aeroporti i Quebec Int'l Jean Lesage FSX & P3D Aeroporti i Quebec Int'l Jean Lesage FSX & P3D Aeroporti i Quebec Int'l Jean Lesage FSX & P3D
  Ky peizazh më realist nga niveli i tij i jashtëzakonshëm i detajeve është edicioni i tretë i versionit FSX të Jean Lesage të Quebec (CYQB) (gjithashtu punon me P3D). Pikëpamja aktuale përfshin më shumë se pesëdhjetë ndërtesa dhe objekte duke përfshirë terminalin dhe aneksin e ri të inauguruar. Aeroporti i qytetit të Québec është baza për operimin dhe mirëmbajtjen e pllakave të tankeve CL215 dhe CL415
 • Cook Islands Photo Scenery Real FSX & P3D
  06-07 2012-
  Cook Islands Photo Scenery Real FSX & P3D Cook Islands Photo Scenery Real FSX & P3D Cook Islands Photo Scenery Real FSX & P3D Cook Islands Photo Scenery Real FSX & P3D
  Ishujt Cook marrin emrin e tyre nga Captain James Cook, i cili zbuloi këto ishujt e bukur. Thesari i Oqeanit Paqësor, që i përkasin Zelandën e Re, edhe pse i pavarur, Cook Islands arkipelag përbëhet nga ishuj 15, sjellë pasoja të ndara në veri dhe në jug të lartë ishuj vullkanike. Ishujt Cook ofrojnë një pushim ëndërr. Ishujt janë të shpërndarë në një sipërfaqe totale prej 2.2 milionë km2. Mirë se vini në t
 • Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D
  07-11 2018-
  Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D Salt Lake City Fotoreal FSX & P3D
  Salt Lake City (KSLC) është një qytet në Shtetet e Bashkuara, kryeqyteti i shtetit të Utah dhe selia e qarkut të Solt-Lejkut. Ky peizazh i madh foto-real mbulon qytetin dhe të gjithë rajonin e saj. Rezoluta e skenës është një metër në pixel, i përfshirë me të dhënat e ngritjes së rezolucionit 10m (rrjetë). Përshtatshme me të dy Prepar3D v4 dhe FSX, ky peizazh me malet e tij dhe liqenet e kripura është bea

Një fjalë për komunitetin Rikoooo

Komuniteti ynë po rritet çdo ditë, tani ka Rikoooo 172,237 anëtarë të regjistruar, Rikoooo dhe krijuesit e shtesave nuk mund të ju falënderojnë mjaftueshëm për besimin dhe interesin që na tregoni. Ne bëjmë çmos për të mbajtur instalimet tona dhe të përditësojmë. Ajo që na bën të ndryshëm nga faqet e tjera të shkarkimit të simulimit të fluturimit është cilësia e shtesave tona dhe veçoria e shërbimeve që ne ofrojmë falas.

Të mbështetur faqen tonë të internetit

Abonimi i Buletinit


Regjistrohuni në gazetën tonë për të njoftuar automatikisht me e-mail kur të shtojmë ose përdittojmë shkarkimet, është shumë i përshtatshëm dhe nuk do të humbasësh ndonjë lajm. Ne dërgojmë një e-mail në muaj.

E-mail juaj mbetet mjaft konfidencial dhe nuk do t'i shpërndahet asnjë pale të tretë.

Partnerët tanë

Croix Rouge Française
Notre partenaire Saitek
Aerosoft
microsoft logo
pistë
zonesamui
Gjuhë