Gjuhë
Mirë se vini, mysafir
Emri i përdoruesit: fjalëkalimi: më mbaj mend
×

Rreth Rikoooo

Çdo gjë që ka të bëjë Rikoooo

Shume e rendesishme:
Ky forum është vetëm anglisht. Për franceze Rikooo Forumit, ndiqni këtë lidhje: http: //www.rikoooo.com/fr/forum/

Faleminderit dhe Welcome.
Ne inkurajojmë anëtarët e rinj për të futur vetveten këtu. Get të dini njëri-tjetrin dhe të ndajnë interesat tuaja.

36 Temat 78 Përgjigje
Re: Anëtar i ri
by lodh
5 ditë orë 21 parë
Kanë disa reagime dhe input të ndarë?
A nuk do të turpërohet dhe të na lë një shënim. Ne duam që të dëgjojmë nga ju dhe të përpiqemi për të bërë faqen tonë të mirë dhe më miqësore për mysafirët tanë dhe anëtarët e një si.

50 Temat 175 Përgjigje
Re: Familja A320
by ricardo.placido
1 4 muaj ditë më parë
Njoftim zyrtar nga Rikoooo dhe ekipin e tij

1 Temat 7 Përgjigje
×

Fluturimi Simulators Forumet

Ne flasim për ndonjë gjë rreth tona Simulators fluturimit preferuarat
Microsoft Flight Simulator 2020 (FS2020) është imituesi i gjeneratës së ardhshme dhe pasardhësi tashmë legjendar i Microsoft-it FSX. Nga aeroplanët e vegjël deri tek avionët, nga Amerika në Antarktidë; ju mund të fluturoni në të gjithë botën në aeroplanët më realistë që janë rikrijuar në detaje të shkëlqyera.

Le të flasim për FS2020!

2 Temat 1 Përgjigje
Re: FS 2020
by Nitrical
1 2 javë ditë më parë
Mirë se vini në Prepar3D përdoruesit

132 Temat 234 Përgjigje
Paketa Historike Concorde
by AndreSST
1 ditë orë 10 parë
I mirëpritur FSX përdoruesit

264 Temat 602 Përgjigje
përdoruesit të mirëpritur FS2004

13 Temat 23 Përgjigje
Pilatus pc-12 3d gabim vc fs9
by dedyfuadi
1 2 vjeçare muaj më parë
Mirë se vini në X-Plane përdoruesit

0 Temat 9 Përgjigje
Re: X-Plane Ndihmë
by juan104
3 muaj javë 4 parë
×

Media

Share screenshots tuaja më të mira simulator dhe video këtu me ne.
Share screenshots tuaj marra në një simulator fluturimi këtu me ne.

7 Temat 12 Përgjigje
Ky është vendi për të postuar videot e marra në simulator tuaj fluturimit, kështu që të jetë krijuese. :)

22 Temat 16 Përgjigje
US_Airforce-ajrore-Furnizime
by fredrikmyrl
3 muaj javë 4 parë
×

Hangar Talk

Bisedoni rreth (pothuajse) çdo gjë, për aq kohë sa ajo nuk është diskutim serioz dhe nuk përshtatet në nën-forume të tjera.
Nëse nuk përshtatet ... Ai përshtatet këtu ...

0 Temat 0 Përgjigje Nuk ka tema
Çfarë jeni duke dëgjuar kur fluturon?

1 Temat 3 Përgjigje
Virtuali i Afrikës së Jugut
by Lazarus_
5 muaj javë 2 parë
Ju po fluturonin diku interesante, apo me diçka interesante në simulator tuaj fluturimit? Pastaj, ndajnë atë me ne.


2 Temat 1 Përgjigje
Ky vend për të folur për aviacionin botës reale. foto interesante, video, fakte ...

25 Temat 51 Përgjigje
Re: SKY FIGHTERS (Filmi i plotë)
by Kasey00
2 muaj javë 2 parë
×

Simulators fluturimit të tjera

Vendin për të folur për simulators tjera fluturimit në dispozicion.
Rreth FlightGear (Nuk ka tema)

0 Temat 0 Përgjigje Nuk ka tema
COMBAT DIGITAL WORLD Simulator

Digital Combat Simulator Botërore (DCS Botërore) është një lojë free-to-play dixhitale betejës, duke u fokusuar në simulimin e avionëve ushtarak.

1 Temat 0 Përgjigje
Falcon BMS "tani është emri zyrtar i mod tonë të komunitetit për fillestar Falcon 4.0.

1 Temat 1 Përgjigje
Re: BANIMI I SIMS Falcon BMS 4.33
by Colonelwing
Vjet 3 muaj më parë 4
Totali i përdoruesve në linjë: 13 Anëtarët dhe 2021 Vizitorë Online
Legjenda: Administrator Site Moderator Global Prezantues Banned Përdorues mysafir
  • Total Messages: 1770 | Subjektet Gjithsej: 555
  • Seksionet Gjithsej: 5 | Kategoritë Gjithsej: 18
  • Sot Hapur: 0 | Dje e hapur: 0
  • Përgjigje sot Total: 0 | Përgjigja totale e djeshme: 0
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.317